Dönüşmesi İçin Çok Önemlidir

İlaçlama İşleminin Tüm Gelişmiş Ülkelerde Olduğu Gibi Ülkemizdede Önemi Anlaşılmalıdır

Çok Küçük Bütçeler İle Yaşayabileceğiniz Önemli Sağlık Sorunlarını
Önleye Bilirsiniz  0212 689 05 72 -0541 870 41 14 -0546 865 15 73

Haşere ilaçlama servisleri evlerimiz, ofislerimiz, hastane, okul vb. kamu kuruluşları gibi kapalı alanlar ile yaşam alanımıza dahil edilen tüm dış mekanların böcek, sinek, fare, yılan vb. haşerelerden evlerimizden temizlenmesi adına faaliyet gösteren servislerdir. İlaçlama firmaları sayesinde haşerelerin neden oldukları zehirlenme ve salgın hastalıklardan korunmak mümkündür. Sadece insanların bireysel sağlığı değil kullandıkları eşyaların, tükettikleri besinlerin ya da ürettikleri tarım ürünlerinin korunması için de ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama yapılması gerekmektedir.hamam böceği jel ilaçlama

Böcek ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama yaptırılmadan önce ilgili kişi ya da kuruluşun Sağlık Bakanlığından ilaçlama izin belgesi almış olmasına dikkat edilmelidir. 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’nın çıkardığı yönetmelik sonrasında tüm böcek ilaçlama servisleri için bu onay zaruri kılınmıştır. Bu yönetmeliğine göre ilaçlama firmaları Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçları kullanmakla durumundadır. Bu yönetmelik zararlı kimyasalların ilaçlama sırasında kullanılmasını engelleyerek halkın sağlığını tehlikeye sokacak bir işlemyapılmasını engellemek amacıyla çıkarılmıştır. Bu nedenle yasal olmayan şekilde faaliyet sürdüren haşere ilaçlama servisleri mutlaka bakanlığa ihbar edilmelidir.

Esenyurt ilaçlama hizmetleri : Esenyurt ilaçlama firması olarak  Furkan böcek ilaçlama hizmetleri,ev,villa,apartman,dairesi,site,bina,daire,ofis,işyerleri,lokanta,fırın,dönerci,tatlıcı,cafe,kebapçı,berber,market,residance,gemi,bodrum,çatı,hava alanı,uçak,tekne,gemi,fabrika gibi daha birçok alanda ilaçlama hizmeti vermekteyiz.Aynı zamanda dogu hamam böceği,oryantal hamam böceği,alman hamam böceği,amerikan hamam böceği,kene,pire,bit,tahta kurusu,akar,kırk ayak,fare gibi birçok haşere türünü ilaçlamakta olup bunun yanı sıra dezenfektasyon işlemleri yapmaktayız.

Kokulu ilaçlama yöntemi : kokulu ilaçlama yöntemi klasik ve en eski yapılan yöntem olmakla birlikte halen bu yöntem ençok rabet gören yöntemdir.Kokulu ilaçlama yöntemi nasıl yapılır bu ilaçlama yöntemi, ulv motor ve  pompa yöntemleriyle yapılmakta bununla beraber bu ilaçlama yöntemlerine birkaç örnek verelim.Pompa ila ilaçlama yapılacak alanlar genellikle açık alan ve çok geniş alanları kapsamakta fabrika,hastane,okul,site,bodrum,çatı,park ve bahçe gibi alanlar yapılmaktadır.ulv moto ile yapılan alanlar ev,apartman dairesi,villa,işyeri,lokanta,fırın,cafe gibi alanlar ilaçlanmakta.

Kokulu ilaçlama ulv motor ile ilaçlanacak ise yapılan alan önceden gıda maddesi ve canlı insan,hayvanlardan arındırılması yani kimsenin bulunmaması gerekmekte,bununla beraber ilaçlama yapılmadan havalandırma ,pencere ve evin veya işyerinin açık hava alabilecek bölmelerinin kapatılması ilacın daha etkili ve kalıcı olmasına yardımcı olacaktır.İlaçlama yapan şahıs uzman kişi eldiven,gaz maskesi,tulum,uzatma elektirik kablosu gibi alet edevatlarını yanında bulundurması gerekmekte olup,ilaçlama işlemi yapıldıktan sonra ev sahibi yada temizligi yapacak kişinin Astım,bronşit,nefes darlıgı ve buna benzer rahatsızlıgı var ise kapıyı açmak yada temizlik yapmak gibi işlere kalkışmaması,sağlıklı bu tür hastalıgı olmayan şahısların evi havalandırıp temizlik yapmaları uygun görülmiştür.ilaçlama dan 3 saat sonra ilçlama yapılan alanı yaklaşık 30 dakika hsinek,karasinek,sivrisinekavalandırdıktan sonra temizligi yapan kişinin deterjan gibi temizlik malzemeleriyle  güzel bir şekilde temizlik yapmaları daha sağlıklı olacaktır.sadece su ile durulamak sağlıklı bir temizlik olmayacaktır bulaşık ve tezgahların güzel bir şekilde yıkanması daha uygundur.

Kokulu ilaçlamada kullanılan ilaçlar : K-Othrine® SC 50, tüm uçan ve yürüyen haşerelere karşı kullanılan, mikrokristal yapıda, su bazlı, uzun süre etkili, kokusuz ve lekesiz bir haşere mücadele ilacıdır. İnsan Sağlığına  ve  çevreye herhangi bir zarar teşkil etmeyen   bu ilaç ,  yapılan  çalışmalar  sonucunda   kansorejen  bir  etkiye  sahip olmadığı   belirlenmiştir.  Sağlık  Bakanlığı  ve  Dünya Sağlık  Örgütü      (  who )  onaylı  bu  ilaçlar  , insanların  yaşam  alanlarındaki  zararlılar  için   kullanılmak  üzere üretilmiştir.İlacın etkili oldugu haşereler ,karasinek,güve,bit,pire,kene,sivrisinek,kalorifer böceği,tahtakurusu,hamam böceği olmakla beraber diyer haşereler üstündede etkisi mevcuttur.K-Othrine® SC 50, tüm uçan ve yürüyen haşerelere karşı kullanılan, mikrokristal yapıda, su bazlı, uzun süre etkili, kokusuz ve lekesiz bir haşere mücadele ilacıdır. İnsan Sağlığına  ve  çevreye herhangi bir zarar teşkil etmeyen   bu ilaç ,  yapılan  çalışmalar  sonucunda   kansorejen  bir  etkiye  sahip olmadığı   belirlenmiştir.

Kokulu ilaçlama Fıyatları : kokulu ilaçlama fıyatları genel itibari ile 100 metre kare olarak hesaplanan bir daireyi baz alalım 60 tl olarak ilaçlanmaktadır.Bu fıyat ilaçlama yapılan alanın uzaklıgı ve haşere türü  degişikligi ile beraber 90 tl yi bulabilmektedir.ilaçlama yaptırmadan birkaç firmadan fıyat almayı unutmayın.

 

kokusuz ilaçlama yöntemi : Kokusuz ilaçlama kokulu ilaçlama   ile kıyaslandıgında sağlık açısından daha yararlı ve kokulu ilaçlamaya göre pekte tercih edilmeyen bir ilaçlama yöntemi olmakla berabar genel kullanıcıları işyerleri olmaktadır.kokusuz ilaçlamadada kokusuz ilaçlamada oldugu gibi alet edavat bulundurulması,genel sağlık alanında astım,bronşit,nefes darlıgı ve buna benzer solunum hastalıkları bulunan hastala260px-Insect_collagerın ilaçlama yapılan ortamda bulunaması ilaçlama ve insan sağlıgı açısından olması gereken koşullardır.ilaçlama işlemi biitkten sonra evin genel temizligi itina ile yapılmalı  temizlik yapılmada ev eşyalarının kullanılmaması özellikle mutfak araç ve gereçlerinin kullanılmaması rica olunur.

Kokusuz ilaçlamada kullanılan ilaçlar : Yürüyen ve uçan tüm haşerelere karşı iç ve dış alanlarda uzun sure etkili mücadele ürünüdür. ilaç ile temas eden canlının dakikalar içerisinde sonu görülür ve ölür.  K-Othrine AL , yüksek etkili, kullanıma hazır, lekesiz ve kokusuz haşere ilacıdır. Özel formülü sayesinde, kapalı ve açık alanlarda, Karasinek, Sivrisinek, Hamamböceği, Karınca ve Kene gibi yürüyen ve uçan haşerelere karşı uzun süreli etki ve kontrol sağlar. Ürünü kuru yerde muhafaza ediniz ve kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayınız. Haşerelerin görüldüğü yüzeylere, yarıklara, çatlaklara, boşluklara, duvar diplerine, kapı – pencere pervazlarına ve diğer saklanma alanlarına uygulama yapılır. Ürünü uygulama yapılacak yüzeye yaklaşık 30 cm mesafeden püskürterek metrekareye 50 ml ürün gelecek şekilde yapılır.

Kokusuz ilaçlama fıyatları: Kokusuz ilaçlama fıyatları,kokulu ilaçlama fıyatlarıyla neredeyse aynı olmakla beraber,bazı firmalrın kullandıgı ilaca göre daha çok yada daha az fıyat verilmekte.Uzman ekibimizi arayarak fıyat alabilirsiniz.

 

Jel ilaçlama : Jel ilaçlama genel itibariyle kokusuz olmakla beraber kokulun olanlarınında yaydıgı koku insan algısıyla 50 cm geçmez.Haşerelerin bulundugu yada bulunabilecegi ortamlarda , bir damla şeklinde, krem kıvamında kullanılır damlatılan noktalar haşerelerin yuva yaptıgı kümelendigi yada geçiş olarak kullandıkları yollar olmalı.İlacın etkisi ilaçlara göre degişkenlik göstermekle beraber 1 haftadan 6 aya kadar etki süresi bulunan ilaçlar vardır.

jel ilaçlamada kullanılan ilaçlar : Böcek jeli de denilen bu ilaçlar, bir tüp içerisinde bulunurlar ve bunlar hamam böceklerini yok etmek için kullanılan çok çekici yemlerdir. En çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda bile (pastane, mutfak vb.) tercih edilmek için tasarlanmışlardır. Tercih edilmesi, aynı zamanda hamam böceği ilacı olan jelin kaliteli olmasına da bağlıdır. Jelin kaliteli bir jel olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları üzerinde büyük bir öneme sahiptir. Böcek jeli özellikle hamam böceği mücadelesinde en etkili silahtır. Jel ilaçlama yalnızca hamam böceği için yapılır ve karınca, akrep, sinek vb. haşereler üzerinde etkili değildir.Karıncalar için kullanılan jel ilaçlarda bulunmaktadır aynı zamanda.

Jel ilaçlama fıyatları : Jel ilaçlama fıyatları kokulu ve kokusuz ilaçlama gibi aynı fıyata sahip olup,firmaların koymuş oldugu fıyat ilacın kalitesi ve ilaçlama alanının mesafesi olarak degişmektedir.

hamam böcekleri : hamam böcekleri 6 faklı familyadan yaklaşık 4.500 tür bulanmaktadır.2 bin metre yükseklikte olmakla birlikte dünyanın her yerinde yaşamlarını sürdürmektedirler.genel olarak Alman hamam böceği,amarikan hamam böceği ve oryantal hamam böceği bulunmaktadır.Alman hamam böcekleri 1,5 cm kadar uzunluktadır. Rengi kahverengidir. Erkek ve dişilerde kanatlar vücut hizasını geçer.Amarikan hamam böcekleri 2,5 cm kadar uzunluktadır. Rengi siyahtır. Dişilerin kanatları rudimenterdir. Erkeklerde vücudun 2/3’üne kadar uzanır.Oryantal hamam böcekleri boyu 3 cm kadardır. Erkek ve dişilerde kanatlar vücut hizasını geçer, rengi kahverengidir.

pire böcekleri :  kanatsız, küçük, kan emici 1.600 dolayında böcek türüne verilen genel bir addır.bu böcekler özelleşmiş vücut yapıları sayesinde memelilerin ve kuşların derisine tutunarak kanlarını emer, konakları arasında yer değiştirirken son derece tehlikeli hastalıkları da bulaştırabilir. Vebanın insanlara bulaşmasında baş rolü oynayan keme piresi  ve akrabaları ortaçağda Avrupa nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümünden sorumludur.ilaçlama yöntemleri mevcuttur en kısa zamanda ilaçlanması gerekmektedir.